Priešgaisrinė pastatų sauga

 

Žmogaus sveikatos ir gyvybės apsauga

Vienas iš pagrindinių priešgaisrinės saugos taisyklių reikalavimų yra sukurti sąlygas saugiai evakuacijai iš degančių pastatų. Evakuacija yra apibūdinama kaip "maršrutas leidžiantis saugią evakuaciją iš pastato į atvirą erdvę arba saugią pastato dalį".

Grena rekomenduojamos medžiagos: Grenamat ALGrenamat BGrenamat C.

Paviršiaus apdaila >>

 

Yra 3 evakuavimo maršrutų tipai:

  • Neapsaugotas
  • Dalinai apsaugotas
  • Apsaugotas

 

Neapsaugotas evakuavimosi maršrutas

Dalinai apsaugotas evakuavimosi maršrutas Apsaugotas evakuavimosi maršrutas

Neapsaugotas evakuavimosi maršrutas yra nuolatinis, laisvai pasiekiamas maršrutas su įvertintu gaisro sektoriumi, kur žmonės gali judėti link išėjimo į atvirą erdvę ar į dalinai arba pilnai apsaugotą evakuvimosi maršrutą netrukdomu būdu. Tokie neapsaugoti evakuavimosi maršrutai turi būti atskirti bet kokiomis konstrukcijomis nuo kitų gaisro sektoriaus sričių.

Dalinai apsaugotas evakuavimosi maršrutas yra nuolatinis laisvas maršrutas, kur žmonės gali jūdėti link išėjimo netrukdomai.

Apsaugotas evakuavimo maršrutas turi būti bent III klasės atsparumo ugniai h<-30 m ir IV klasės h<-60 m. Apsaugotų evakuavimo maršrutų tipai
Pagal laiką, kiek žmonės gali saugiai išbūti šiame maršrute, apsaugoti evakuavimo maršrutai yra skirstomi:

  • A tipo apsaugoti evakuavimo maršrutai
  • B tipo apsaugoti evakuavimo maršrutai
  • C tipo apsaugoti evakuavimo maršrutai

Apsaugoti evakuavimo maršrutai turi būti įrengti su avariniu apšvietimu, kuris turi funkcionuoti tokiems periodams: tipui A 15 min., tipui B 30 min., tipui C 45 min.

 

Planuodami evakuavimo maršrutus, dizaineriai mano, kad degios medžiagos nėra laikomos koridoriuose ir laiptinėse (evakuavimo maršrute). Jei šiose srityse kiltų gaisras, žmonėms, bėgantiems nuo gaisro, grėstų deguonies nepakankamumas, degios medžiagos, karštis ir liepsnos. Todėl tik nedegios arba sunkiai degios medžiagos ar įranga gali būti įdiegti šiose srityse,
Evakuacijos maršrutai turi užtikrinti saugią žmonių, bėgančių nuo gaisro, evakuaciją, taip pat palengvinti greitą ir veiksmingą gaisrininkų darbą. Deja, po nelaimės būna jau yra per vėlu klausti, ar viskas buvo gerai ir ar buvo galima kažko išvengti.

Tuo pačiu metu, mes negalime tikėtis, kad evakuavimo maršrutai tarnaus tik pagal jų paskirtį, t.y. žmonių evakuacija, ir nebus naudojami kaip dalis inerjero. Todėl yra būtina pasirinkti tinkamas medžiagas, kurios atitinka tiek saugumo aspektą (nedegios medžiagos), tiek estetinį aspektą. Tokios meždiagos yra Grena bendrovės produktai, nedegios ir ugniai atsparios plokštės Grenamat, kurios gali būti naudojamos ir kaip evakuavimo maršruto apkala, ir kaip baldų medžiaga, ir t.t. Šios plokštės yra nedegios, pagal reakciją į ugnį klasė A1 (grenamat AL) arba klasė B (Grenamat B). Abu plokščių tipai gali būti pristatomi su įvairia dekoratyvine apdaila ir taip pat atitikti techninius priešgaisrinės saugos reikalavimus.
 

Posėdžių salės

Posėdžių salės turėtų sukurti palankias žmonių evakuavimo sąlygas. Naudojamos medžiagos turėtų neleisti formuotis toksinėms dujoms. Tokioms sritims yra numatytos medžiagos, ypatingai su reakcijos į ugni klase A1, A2 ar B-s1,d0, su ugnies plitimo indeksu is=0 mm/min, priklausomai nuo kitų reikalavimų. Taip pat, uždraustos medžiagos, kurios gaisro metu lydosi ar gali nukristi. Šie reikalavimai yra įvykdomi naudojant Grenamat AL ar B plokštes, įskaitant ir jų apdailą. Jei susidomėjote, prašome kreipkitės dėl daugiau informacijos.

 
Jungimo ir montavimo metodai
 
H profilis
 
 
Klipsy
 
 

Z profilis

Medžio profilis

Kniedyti sujungimai

Varžtų naudojimas

Gręžiama pro paviršiaus sluoksnį.
Turi būti išlaikyta tolerancija varžto jungiamajam galui.
Įleidžiamiems varžtams naudokite poveržles, kad būtų išvengta paviršiaus pažeidimų.

Specialios juostelės ir profiliai - sienos, lubos

 

Jungimas prie medinių konstrukcijų

Plokščių jungimas prie medinio atraminio rėmo su galimybe dėti izoliaciją. Lengvas atraminio tinklelio suderinimas su specialiomis tarpinėmis ir plokščių palei visas kryptis derinimas. 

Plokščių tvirtinimas prie reguliuojamų metalinių atraminių profilių

Grenamat plokštės gali būti pritvrtinamos prie metalinių profilių mūsų ypatingu jungimo procesu, kuris yra visiškai išbandytas. Naudojant šį būda, yra užtikrinamas nepastebimas tvrtinimas.

Kitos galimybės siūlo tvrtinti profilius varžtais

Tvirtinimas nerūdijančiais gnybtais

Sukabinimas

Tvirtinimas varžtais

Tvirtinimas varžtais

 
 

 

Apdailos panelių padarytų iš Grenaboard plokščių jungimas

Plokščių jungimas - metalinis liežuvėlis ir griovelis

Plokščių jungimas - Omega profilis su PVC denimo juostelėmis
Plokščių jungimas - Omega profilis su PVC juostele ir HPL juosta

Sujungimų stiprinimas