Priešgaisrinė pastatų sauga

 

  Grenaboard >> Gipso kartonas
Plokštės svoris 7,7 kg/m2 Nuo 10,5 kg/m2 iki 14 kg/m2 priklausomai nuo plokštės storio, kuris nustatomas pagal reikalinga konstrukcijos ugniaatsparuma.
Pakabinamų konstrukcijų CD profilių ir pagalbinių elementų skaičius Tarpai tarp CD profiliu visada 600 mm, visoms konstrukcijoms. Trapai tarp CD profilių nuo 450 mm.
CD profilių nebūtina kirsti, plokštės yra pakankamai stiprios vienos krypties CD profiliams. CD profilių kirtimas būtinas, kai tarpai didesni nei 450 mm.
Nebūtina naudoti kryžminių jungiklių CD profiliams CD profilių kryžminiai jungikliai būtini, kai tarpai didesni nei 450 x 450 mm.
Pakabinamų lubų konstrukcijos plokščių dvigubinimas dėl didesnio ugnies atsparumo Visada ta pati konstrukcija pakabinamoms luboms visiems ugnies atsparumams, vieno tipo plokštė, vienas sluoksnis, vienodi tarpai tarp profilių. Kai ugnies atsparumas yra virš 45 min., naudojamas dvigubas gipso kartono sluoksnis arba daug storesnės plokštės, kurios daro įtaką konstrukcijos apkrovai, būtina sumažinti tarpus tarp CD profilių, padidinti jų skaičių ir kabliukų skaičių.
Ugnies atsparumas Ugnies atsparumas iki 180 min., priklausomai nuo lubų konstrukcijos tipo. Ugnies atsparumas iki 120 min., priklausomai nuo lubų konstrukcijos tipo.
Garso izoliacija Išbandyta su mineraline vata, padidintai garso izoliacijai min. storis 40 mm, tankis 40 kg/m3 ---
Montavimas Montavimas yra vienodas visiems lubų konstrukcijos tipams ir visiems ugnies atsparumams, tas pats profilių, jungiklių ir elementų skaičius. Montavimas reikajauja daugiau pastangų dėl didesnio skaičiaus elementų, ypač kai padidintas ugnies atsparumas virš 45 min. Būtina padvigubinti plokščių sluoksnį ir naudoti daugiau atraminių elementų (CD profilių, kabliukų, kryžminių jungiklių, varžtų, t.t.).

 

Lubos ir sofitai su reikiamu atsparumu ugniai

Ugniai atsparios lubos susijusios su pastatų struktūromis, kurios užkerta kelią ugnies plitimui vertikalia kryptimi, atskirdamos ugnies skyrių šia kryptimi. Ugnies atsparumas ir struktūrų tipai (reakcijos į ugnį požiūriu) yra nustatomas pagal gaisro skyriaus gaisrinės saugos laipsnius po ugniai atspariomis lubomis (sofitu).
Ugniai atsparios lubos arba lubos gaisro skyriuje, kuris turi sofitų (su priklausomomis funkcijomis), yra vertinamos kaip visuma. Pakabinamų lubų su priklausoma funkcija, kuri padidina lubų struktūros atsparumą ugniai, indėlis apsauginei funkcijai bei ugnies atsparumui priklauso nuo   sofito charakteristikos, taip pat ir nuo lubų struktūros.
Ugniai atsparios lubos arba lubos ugnies skyriuje su pakabinamu sofitu (su nepriklausoma funkcija), kur gaisro apkrova įvyksta tarp sofito ir lubų struktūros (pavyzdžiui, kabelinių skirtomųjų sistemų, vamzdžių su degiais skysčiais ar dujomis, ir t.t.) ir kai sofitas turi ugniai atsparią ir apsauginę funkciją, yra vertinamos kaip dvi atskiros horizontalios struktūros, ir žingsnis tarp sofito ir lubų yra laikomas kaip nepriklausomas gaisro skyrius, arba tam tikromis aplinkybėmis, jie yra vertinami kaip visuma.
Visais atvejais, kai gaisro apkrova įvyksta tarp lubų ir sofito struktūrų, sofito struktūra turi būti vertinama tiek viršutinėje pusėje (dėl gaisro rizikos virš sofito) , tiek iš apatinės pusės (dėl gaisro rizikos po sofitu). 
Visų tipų luboms ir pakabinamoms luboms (sofitams), taikomos labai lengvos ir stiprios nedegios Grenaboard plokštės.