Priešgaisrinė pastatų sauga

Plienas gali būti klasifikuojamas kaip ugniai atspari medžiaga be jokių specialių testų, vis dėlto, didesnės šiluminės apkrovos atveju (gaisro metu), jis greitai praranda savo laikomąją galią, kuri veikia pastato konstrukcijos stabilumą. Todėl plieninės konstrukcijos turi būti apsaugotos norint išvengti pastato griuvimo, pavojingo žmonių gyvybėms.
Grenamat AL ugniai atsparios plokštės buvo išbandytos, siekiant apsaugoti pastatų konstrukcijas, valstybės akredituotoje PAVUS labaratorijoje, kur buvo paruoštos dydžių lentelės paremtos jų testais.
Atsižvelgaint į sertifikuotas struktūras, patikrintas bandymais, yra būtina laikytis įrengimo metodų, naudojamų meždiagų ir ugniai atsparių plokščių dydžių.
Grenamat AL plokštės yra lengvos, stiprios ir suteikia galimybę paviršių keisti laminatu, plonu plastiku, dažais ar natūralia fanera. Plokščių paviršiaus dengimas turi būti atlikas prieš montavimą. Grenamat plokštės gali būti apdirbamos įprastiniais     medienos apdirbimo įrankiais. Nuorodos >>

Viršutinių sijų apkala

 1. Sijos apkala ugniai atspariomis Grenamat AL plokštėmis
  - ploktės storis nustatomas pagal lentelę Ap/V, maks. plokštės ilgis 2.400 mm
 2. Jungimo elementai  - varžtai
  - varžto ilgis turi būti mažiausiai lygus dvigubam plokštės storiui
  - 200 mm tarpai tarp varžtų
  - savisriegiai varžtai, kurių skersmuo 4,5 mm, arba gnybtai, tarpai 100 mm
 3. Skersinių siūlių apkalimas
  - apkalti bent 20 mm, kad būtų išvengta kryžminių siūlių bet kurioje vietoje
  - siūlės užpildytos Grena Klebepaste nedegiu cementu 5 mm siūlės gylio
 4. Plieninė sija
 5. Assemly Grenamat AL
  - plotis 120 mm, storis bent 24 mm, aukštis pagal sijos tipą, turi būti tvirtai pritvirtinti prie profilio
 6. Grenamat AL pagrindo elementai

Plieno sijų apkalos storio nustatymas

Apkalos storis yra nustatomas proporcijos, tarp apkalto strypo elemento įkaitinto perimetro ir skerspjūvio ploto, pagrindu. Tos dalys, kurios gali patekti į atvira ugnį, turi būti apsvarstytos. Kolonų atveju, rūpinamasi visomis keturiomis pusėmis, sijų - trijomis. Lentelė 9 - 16 puslapiuose nurodo mažiausią apkalos storį, kuri turi būti naudojamas.


 

Iš lentelės:
R30 d = 12 mm
R45 d = 16 mm
R90 d = 38 mm

h = profilio aukštis (m)
b = profilio plotis (m)
A= apkalos perimetras (m)
V = skerspjūvio plotas (m2)

AP/V proporcijos skaičiavimo pavyzdys

Montavimas - Grenamat AL

Visos nepriklausomos pastato konstrukcijos ant kurių apkala yra tvirtinama ar kurios padeda paremti, turi turėti tokį pat ar aukštesnį ugnies atsparumą kaip apkalata konstrukcija. Statinės apkrovos atveju tokioms konstrukcijoms, jų galima deformacija neturi turėti įtakos apkalos vientisumui. Jei naudojami kaiščiai, jie turi būti metaliniai ir jų dydis ir ilgis turi atitikti apkalos svorį.

 1. Nustatykite Grenamat AL ugniai atsparių plokščių storį pagal AP/V lentelę.
 2. Pasirinkite ištisinį ilgį pagal siją (žr. nuotrauką)
 3. Pasiruoškite ištisines plokštes duotai sijai; galimai pasirinkite norimą tipą ir plokštės paviršiaus norimą apdailą, galiausiai ta pačia apdaila padenkite ir kraštus.
 4. Įdėkite Grenamat AL 5 sąranką į siją, maždaug 600 mm žingsniu; jei sija sija aukštesnė nei 600 mm, stabilizavimo tvrtinimo elementas turi būti įrengtas.
 5. Pritvirtinkite šonines  plokštes, min. storis 24 mm, prie sąrankų.
 6. Pritvirtinkite apatines plokštes naudodamiesi 4,5 mm varžtais, 200 mm žingsniu, arba gnybtais, 100 mm žingsniu.