Priešgaisrinė pastatų sauga
Dūmų ir karščio kanalas Konstrukcinės detalės >>


Oro kanalas ištraukti dūmus ir karštį

Dūmų ir karščio ištraukimo sistema yra dalis gaisro įrenginių pastatuose. Tokių sistemų tikslas yra sumažinti gaisro pavojus ir sustabdyti ugnį nuo plitimo, taip apsaugant žmones ir turtą nuo gaisro grėsmės.

Sistema yra sukurta kiekvienai dūmų sekcijai, kuri yra gaisro zonoje. Gaisro atveju ir sensoriams įvertinus, šios sekcijos yra aktivuojamos ir ištraukiami dūmai bei karštis.

Gaisro pradžioje dūmų ir karščio ištraukimo sistema yra sukurta pirma pašalinti degimo ir dūmų produktus, o po to karštį taip pat. Per šį procesą, sistema pagerina žmonių evakuacijos sąlygas ir efektyvesnį gaisrininkų komandos reagavimą. Tai sumažina karščio apkrovą pastato konstrukcijoms, dėl to mažėja tolesnė žala įrangai ir pastatui dėl karštų dujų ir dūmų.
Karštos dujos yra pašalinamos natūralia arba mechanine dūmų ir karščio sistema per stogo dūmtraukį, ventiliarorius arba ortakius. Standartuose šios vamzdžių sistemos yra nurodytos kaip daugiasekcijinis dūmų ištraukimo kanalas ir kaip vienasekcijinis dūmų ištraukimo kanalas.

Vienasekcijinis dūmų ištraukimo kanalas yra identifikuojamas, pavyzdžiui, kaip E300single, kuriame skaičius 300 arba 600 apibrėžia numatomą dujų temperatūrą. Kanalas yra vertinamas kaip pakankamai atsparus ugniai kai yra E30.
Daugiasekcijinis dūmų ištraukimo kanalas yra idetifikuojamas, pavyzdžiui, kaip EImulti 30 arba EImulti 60, kur skiačiai 30 ir 60, apibrėžia atsparumo ugniai vertę.

Grena įmonės sukurti ir išbandyti dūmų ir karščio ištraukimo kanalai yra padaryti iš Grenamat AL plokščių, kurios dėl jų stiprumo, praktiškumo ir labai gero atsparumo ugniai tinka šio tipo ortakiams. Nuoroda >>

Oro kanalas ištraukti dūmus ir karštį - vamzdžio skverbimasis pro sieną

Dūmų ir karščio ištraukimo kanalo iš Grenamat Al plokščių klasifikacija, daugiau čia >>

EI 30 (ve - ho) S1000multi 
board thickness 25 mm
EI600 30 (ve - ho) S1000single 
board thickness 25 mm
EI 60 (ve - ho) S1000multi 
board thickness 40 mm

Kanalas yra sertifikuotas naudoti pastatuose su keletu gaisro zonų arba su viena gaisro zona, į kurią kanalas yra nutiestas per kitas gaisro zonas.
Kanalas gali būti statomas horizontalioje ir vertikalioje pozicijoje su galimais atvamzdžiais, ventiliatoriais ar grotelėmis įmontuotomis į kanalą.

 

1. Jungtys sutvirtintos Grena Klebepaste klijais; 2. Pakabinimo strypai, maks. šidėstymo tarpai 1,22 m; 3. Sandūrų vieta, Grenamat AL 100x10 mm; 4. Laikantieji profiliai "U", "L", "Omega"; 5. Savisriegiai varžtai arba plieno gnybtai; 6. Mineralinė vata - skverbimosi per sieną sandarinimui.